close
تبلیغات در اینترنت

ابزار هدایت به بالای صفحه

جعبه ابزار
تازه های فناوری
کلام گهربار رسول اکرم(ص)

پیامبر اکرم حضرت محمد(ص) فرمودند:


بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانشی بیاموزد و سپس دانش خود را بپراکند.

 

بحارالانوار - ج.75 ، ص.172افتتاح رسمی وبگاه
با سلام
ن
سایت امنیت وب websecurity-slwh.ir امروز بصورت رسمی افتتاح شد

وبگاه ما امروز سه شنبه پنجم شهریورماه بصورت رسمی شروع بکار کرد و از این پس شاهد قرار گیری مقالات، عکس و فیلم، گزارش و مطالب مرتبط در حوزه امنیت و تهدیدات فضای مجازی در این وب خواهید بود.
 
ما اولین نیستیم ولی در کنار شما و با نظرات سازنده شما امیدواریم بهترین باشیم.

جستجوگر پیشرفته سایتپنج اشتباه متداول درباره امنیت شبکه های بی سیم

با ظهور شاخه های جدید فناوری بی سیم، تعداد شرکت هایی که با استفاده از روش های نامناسب تأمین امنیت، سیستم های خود را در معرض خطر قرار می دهند، باورکردنی نیست.

با ظهور شاخه های جدید فناوری بی سیم، تعداد شرکت هایی که با استفاده از روش های نامناسب تأمین امنیت، سیستم های خود را در معرض خطر قرار می دهند، باورکردنی نیست. به نظر می رسد، اغلب شرکت های دارای LAN بی سیم، به واسطه شناسایی نقاط دسترسی غیرمعتبر که ابزارها را به طور رایگان مورداستفاده قرار می دهند، به دنبال احراز شرایط استاندارد PCI هستند.

 

 

 

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

تعداد بازديد : 205
ضعف‎های جدی امنیتی بر روی ایمیل ملی!

هنوز چند روز از مراسم افتتاح رسمی «ایمیل ملی» نگذشته است که سیل انتقادها نسبت به شیوه‎‎ی ثبت‎نام برای استفاده از این سرویس و مهمتر از آن، هشدارهای کارشناسان درباره‎ی ضعف‌ها و حفره‎های امنیتی این سرویس بالا گرفته است.دوشنبه‎ی گذشته طی مراسمی و با امضای تفاهم‎نامه‎ای داخلی بین وزیر ارتباطات، مدیرعامل شرکت پست و رئیس سازمان فناوری اطلاعات، سرویس ایمیل شرکت پست که از این پس ایمیل بومی یا ملی نامیده می‎شود رسما افتتاح شد.

 

 

 

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

تعداد بازديد : 194
پذیرش فناوریهای نوین در سازمان

مقدمه

باوجود توسعه چشمگیر فناوریهای جدید، برخی سازمانها نیاز به پذیرش چنین فناوریهایی را به‌طور کامل به‌دست فراموشی سپرده اند و یا اینکه نسبت به تصمیم گیری درباره فرایندهای پذیرشی مربوط و اقدام به پیاده سازی آن با سرعت بسیار پایینی حرکت می‌کنند . برخی از مدیران تمایل دارند تا بهترین فناوریهای موجود دردنیای تجارت را به‌کار گیرند ، در عین حال به‌نظر می رسد که بسیاری از آنها گرایش به چشم پوشی از اثرات انسانی و سازمانی این فناوریها دارند‌. جامعیت این فناوریهای جدید و تواناییهای بالقوه آن را می‌توان در واقع به عنوان منبع بالقوه ای از ضعف در نظر گرفت . دلیل این امر ناتوانی مدیران نسبت به استفاده از این فناوریها برابر رقبای خود یا ناتوانی شان در بهره برداری از فرصتهای ناشی از این فناوریها است . جهت حل مسئله بایستی قابلیتهای این فناوریها ، کفایتشان برای کسب و کار ، امکان بهره برداری از مزایای آن و تلاش در جهت کسب ذهنیتی نو از مدیریت را درک کرد . در عین حال ، درک نحوه ارتباط دقیق فناوریهای جدید با سیستمهای اطلاعاتی و نیز چگونگی تضمین تداوم کسب و کار با توجه به امنیت چنین فناوریهایی ، بسیار ارزشمند است .


امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

تعداد بازديد : 192
نمايش فناوري‌هاي جديد حوزه امنيت سايبري از سوي وزارت امنيت داخلي

به گزارش خبرگزاري موسسه مطالعات آمريكا و به نقل از پايگاه GSN Magazine، مديريت بخش علم و فناوري وزارت امنيت داخلي (DHS) از هشت فناوری در حال ظهور امنیت سایبري كه توسط آزمايشگاه‌هاي ملي وزارت انرژي توسعه يافته‌اند، در ۹ اكتبر در هتل مي‌فلاور رنسانس (Mayflower Renaissance) واشنگتن دی سی پرده برداشت.

 

 

 

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

تعداد بازديد : 178
ضعف در اجراي آموزش‌هاي امنيت شبكه كشور

یك كارشناس فناوري اطلاعات معتقد است: اگر كم‌كاري برروي موضوع امنيت شبكه صورت گيرد ممكن است تمام زحمات انجامي و هزينه و زمان صرف شده برروي اين موضوع بر اثر سهل‌انگاري كوچك توسط يك فرد از بين برود.

حميد فرهادي‌پور در گفت‌و‌گو با ايسنا با تاكيد بر اين كه بايد در زمينه‌ امنيت شبكه هم كاربرها و هم كساني كه در سطوح مديريتي هستند آموزش‌هاي لازم را ببيند اظهار كرد: در اين زمينه برخي سازمان‌ها و موسسات كلاس‌ها و كارگاه‌هايي را برگزار مي‌كنند.

 

 

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

تعداد بازديد : 206
صفحه كليدهاي سيمي براي اثبات ضعف امنيتي هك شدند

محققان در سوئيس براي نشان دادن ناامن بودن صفحه كليد هاي سيمي و ارزان قيمت اثبات كردند كشف كلمات تايپ شده در يك صفحه كليد سيمي از طريق ردگيري امواج الكترومغناطيسي ممكن است.

 

 

 

 

 

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

تعداد بازديد : 201